УВАГА!
ДАНА ІНФОРМАЦІЯ НОСИТЬ СУТО ОЗНАЙОМЧИЙ ХАРАКТЕР!
ЯКЩО ВИ ЗНАЙШЛИ БУДЬ-ЯКІ СИМПТОМИ,
ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ ОБОВ'ЯЗКОВУ НАЯВНІСТЬ ХВОРОБИ!
ДІАГНОЗ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ЛІКАРЕМ!

ПРОБЛЕМИ З ЯКИМИ ДО НАС ЗВЕРТАЮТЬСЯ

 

Стрес - це нормальна реакція людського організму. Про стрес написано зараз дуже багато, тому важко знайти користувача мережі Інтернет, який хоч раз би не прочитав про нього. Але стрес буває повсякденний, коли ми майже звикаємо до нього, а буває такий, який потім важко пережити. Ось потім й можуть виникати проблеми. Так само й з тривогою. Тривожитись у повсякденному житті є нормою, але іноді тривога панує над людиною, змушує ії уникати певних дій або ситуацій, хвилюватись настільки надмірно, що людині важко зосередитись або ж вести звичний повсякденний спосіб життя. Часто це стосується не тільки тривожних думок, а й може проявлятись на рівні тілесних проявів. Такі симптоми прийнято виділяти в окрему групу та лікарі ії називають НЕВРОТИЧНІ, ПОВ’ЯЗАНІ ЗІ СТРЕСОМ ТА СОМАТОФОРМНІ РОЗЛАДИ.

Це група захворювань, які призводять до порушень певних сфер психічної діяльності і не вносять грубих змін у діяльність всієї психіки, але значно порушують якість життя.

Далі наведені можливі розлади даної групи та їх симптоми, але навіть якщо деякі з них будуть збігатись із поточним станом, це не означає наявність захворювання, як і не виключає такого. Саме тому, діагноз встановлюється тільки лікарем!

 

ТРИВОЖНО-ФОБІЧНІ РОЗЛАДИ - це група розладів, коли тривога виникає в певних ситуаціях або через зовнішні об'єкти, які хворі вважають небезпечними. Такі ситуації хворі в характерний спосіб намагаються уникнути або переносять їх з почуттям страху. До них в свою чергу найбільш розповсюджено можуть відноситись: агорафобія, панічні атаки, соціальна і специфічна фобії, панічний розлад, а також генералізований тривожний розлад, які наводяться нижче.

 

Агорафобія зазвичай приходить із страхом перебування в таких ситуаціях: натовп, громадські місця, установи, поїздки наодинці, віддалення від помешкання, що може проявлятись серцебиттям, тремором, сухістю у роті, пітливістю, тривогою щодо пребування у подібних ситуаціях, що це спричинюють.

 

Соціальні фобії  можуть проявлятись як страх публічних виступів, страх їжі на людях, тощо та концентруються на оточуючих, людина уникає та ізолюється з-за заниження самооцінки і страху критики. Можуть спостерігатись почервоніння, тремор рук, нудота, позиви до сечовипускання.

 

Специфічні фобії проявляються стійким страхом відносно однієї або декількох конкретних ситуацій  та тенденцією їх уникання, зниженням повсякденної активності.

 

Панічні атаки— незрозумілий, нестерпний для хворого приступ тяжкої тривоги, яка супроводжується страхом, у поєднанні з різноманітними вегетативними (соматичними) проявами, що можуть проявлятись порушенням дихання, серцебиттям, пітливістю, тремтінням, приливами жару або холоду, дискомфортом у грудній клітині, страхом смерті, страхом збожеволіти.

 

Панічний розлад - ситуативно не обумовлене виникнення тривоги, серцебиття, біль у грудях, відчуття задухи, тремор, сухість у роті, запаморочення, почуття нереальності під час чого може спостерігатись страх смерті,що триває кілька хвилини.

 

Генералізований тривожний розлад  характеризується загальною стійкою тривогою, не пов'язаною з певними об'єктами або ситуаціями, може проявлятись тривожністю і занепокоєнням про майбутнє, перебільшеною стороженністю, запамороченням, слабкістю, дратівливістю, які можуть супроводжувати тахікардія, пітливість, сухість у роті,  нудота, внутрішня напруга (тремтіння, відчуття ознобу, неможливість розслабитися, головний біль), порушення сну.

 

ОБСЕСИВНО-КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД.

Дуже часто ми зустрічаємо людей, які ніби не можуть щось завершити, вони постійно намагаються переробити щось: перемити підголу після декількох прибирань, перевірити у п'ятий раз чи закриті двері, перемолитись більш якісно, тощо. При чому, ані обсесії (думки), ані компульсії (дії) не є для людини бажаними. Як правило, це відбувається усвідомлено, тому що цього не можуть не робити.

Для ОКР характерно: наявність нав’язливих думок або дій щонайменше протягом 2 тижнів, що є джерелом стресу і порушення активності, стійкі думки, ідеї, міркування, що суб’єктивно сприймаються як нав’язливі та безглузді, тяжкість сприйняття думок, внаслідок агресивності, непристойності, або безглуздості. Ігнорування або нейтралізація думок неможливі.

 

РЕАКЦІЯ НА ВАЖКИЙ СТРЕС І ПОРУШЕННЯ АДАПТАЦІЇ 

У всьому світі фахівці впевнені, що більшість психічних розладів мають полі­етіологічну природу, тобто їх формують як внутрішні, так і зовнішні фактори. Важливим є біологічно-конституційний тип особистості та особистісний життєвий досвід, соціальні фактори та етнокультуральні особливості індивіда (Бандура А., 2000).

Отже, не кожна людина, що має стрес, може страждати на розлади пов'язані з ним.

Їснує декілька захворювань з даної рубрики, зокрема, Розлад адаптації та Посттравматичний стресовий розлад, з якими найчастіше доводиться працювати фахівцям.

Ось деякі з найбільш характерних симптомів: наявність стресової події катастрофічного рівня, нав’язливі спогади  про подію, у тому числі раптові (флешбеки), нав’язливі сновидіння, уникнення обставин, які асоціюються із стресорною подією, емоційна відчуженість, зникнення соціальної активності, гострі спалахи страху, паніки або агресії, що провокуються несподіваними спогадами про стресорну подію.

 

СОМАТОФОРМНІ РОЗЛАДИ 

Про психосоматику також чули всі. Ну, майже всі. Вона виявляється різними скаргами на хворобливий стан різних органів і систем організму, за відсутності об'єктивних підтверджень наявності серйозного соматичного захворювання, хоча часто є неспецифічні функціональні порушення. Головною ознакою соматоформних розладів є повторюване виникнення фізичних симптомів поряд з постійними вимогами медичних обстежень, всупереч підтвердження негативних результатів і запевненням лікарів про відсутність фізичної основи для симптоматики. Наявність протягом не менше 2 років безпідставних множинних скарг на фізичне здоров'я, емоційна нестійкість є одними з основних ознак даного розладу, до якого також належить Іпохондричний розладДля нього характерні безпідставні ідеї про існування важкого соматичного захворювання, емоційна нестабільність.

 

 

ПРОЙТИ ТЕСТ

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає близько 300 млн людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Українці страждають депресією значно частіше, аніж жителі країн Європейського Союзу. І показники захворюваності у нашій країні продовжують зростати (moz.gov.ua).

Тимчасове погіршення настрою внаслідок тих чи інших обставин іноді помилково називають депресією. 

Дуже часто поштовхом до депресії стають негативні події в результаті складної взаємодії соціальних, психологічних та біологічних факторів.

ДЕПРЕСІЯ - це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи.

При депресії можуть проявлятися не всі нижче перелічені симптоми, але сукупність більшості з них може означати ії наявність: 

пригнічення,
втрата інтересу,
неможливість відчувати радість,
зменшення життєвої енергії, пасивність,
тривога,
сонливість або безсоння,
низька концентрація
втрата апетиту,
низька самооцінка,
відчуття провини чи відчаю,
думки про самогубство.

 

ПРОЙТИ ТЕСТ

В часи мінливого сьогодення важко знайти людину, яка б не перевтомлювалась на роботі... або на двох-трьох роботах. Поліфункціональність, мультизадачність - знайомо? Синдром емоційного вигорання - це стан, коли людина відчуває себе виснаженою морально, розумово, і фізично. Все важче прокидатися вранці і починати трудову діяльність. Все складніше зосередитися на своїх обов'язках і виконувати їх своєчасно. Робочий день розтягується до пізньої ночі, руйнується звичний уклад життя, псуються стосунки з оточуючими.  

 К. Маслак і С. Джексон., Які в 1978 позначили три основні ядерні структури даного вигорання:

* Емоційне виснаження,

* Деперсоналізацію,

* Редукцію професійних досягнень.

Найчастіше з даною проблемою зустрічаються фахівці допомагаючих професій, ті хто працюють з людьми. Саме тому пропонуємо пройти даний тест як раз данній категорії фахівців.

 

ПРОЙТИ ТЕСТ

Якщо Ви бажаєте отримати якісну допомогу або отримати консультацію щодо стану Вашого здоров'я, Ви можете звернутись за телефонами або надіслати нам запит.
Ми призначимо Вам час та дату візиту.

Якщо Ви бажаєте отримати якісну допомогу або отримати консультацію щодо стану Вашого здоров'я, Ви можете звернутись за телефонами або надіслати нам запит.
Ми призначимо Вам час та дату візиту.