Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

ФАП с.Ситняки. 6 серпня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

6 серпня спеціалісти відвідали ФАП с.Ситняки. В цей день за допомогою звернулися 34 особи.

 

Найбільша кількість скарг була на нестабільний психоемоційний стан після пережитих подій, що відображається на соматичному стані. Спеціалісти провели консультації, первинний скринінг у психолога, психоедукацію про пережитий стрес та надали рекомендації щодо подальшого лікування. В ході консультування встановлено зв'язок із пережитими під час війни подіями та їх наслідками. Проведено груповий сеанс біосугестивної терапії для 8 осіб (6 жінок та 2 чоловіків): скарги на наслідки пережитих подій під час окупації, що проявляються зараз психосоматичними проявами. 

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».