Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Центр первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської районної ради. Козаровицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини. 30 серпня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

30 серпня спеціалісти відвідали Центр первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської районної ради. Козаровицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Всього за допомогою звернулися 24 особи.

 

Найбільша кількість скарг на наслідки пережитих подій після окупації, що проявляються у тривожності, депресивному стані, часті спогади про минуле та неможливість самозаспокоїтись. Спеціалісти провели первинний скринінг у психолога, психоедукацію про пережитий стрес, перенаправили тих, хто потребує лікування до лікаря мультидисциплінарної команди. Надані рекомендації. Призначене лікування

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».