Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

смт. Калинівка Київської області. 29 серпня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

29 серпня спеціалісти відвідали смт. Калинівка Київської області. В цей день за допомогою звернулися 17 осіб.

 

Найбільша кількість скарг на нестабільний психоемоційний стан - тривогу, страх та гіпервідповідальність. Психологи провели групову роботу: знайомство, прояснено стани учасників та їхні очікування від зустрічі. Психоедукація: пояснення про стресові стани, триєдиниймозок (Пола Мак Лина). ППД в стресових станах. Тренування на дихання на збудження станів при в`ялому самопочуття та апатії, на релаксацію. Проведено вправи на збудження та релаксацію. Тілесні вправи: "стряхування, "витягування", "робота з маячінням ", масаж ніг та тіла, заземлення. Робота з МАК на пошук ресурсу. Робота на вихід негативних емоцій з пластиліном.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».