Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

с. Нова Буда Київської області. 28 серпня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

28 серпня спеціалісти відвідали с. Нова Буда Київської області. В цей день за допомогою звернулися 32 особи.

 

Найбільша кількість скарг на нестабільний психоемоційний стан після пережитих подій. Спеціалісти провели консультації, первинний скринінг у психолога, психоедукацію про пережитий стрес та надали рекомендації щодо подальшого лікування. В ході консультування встановлено зв'язок із пережитими під час війни подіями та їх наслідками. Проведені 2 групових сеанси біосугестивної терапії для 10 осіб (2 сеанси для 2 груп по 5 осіб): скарги на наслідки пережитих подій під час окупації, що проявляються зараз психосоматичними проявами. Після сесії майже всі учасники першої виявили бажання продовжувати онлайн терапію. Також проведена група зниження тривожності для 3 осіб, учасниками якої стали двоє з другої групи та одна нова учасниця.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».