Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

с.Мощун Київської області. 27 липня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

27 липня спеціалісти відвідали с.Мощун Київської області. В цей день за допомогою звернулися 28 осіб.

 

Найбільша кількість скарг була на нестабільний психоемоційний стан після пережитих подій, що відображається на соматичному стані. Спеціалісти провели консультації, первинний скринінг у психолога, психоедукацію про пережитий стрес та надали рекомендації щодо подальшого лікування. Проведений груповий сеанс біосугестивної терапії для 5 осіб (5 жінок): скарги на наслідки пережитих подій під час окупації, що проявляються зараз психосоматичними проявами. Всі заявили про бажання продовжити працювати за цим напрямком та були спрямовані на групи он-лайн з командою наших фахівців

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».