Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

ФАП Нове Залісся Київської області. 26 серпня 2022 року

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

26 серпня спеціалісти відвідали ФАП Нове Залісся Київської області. В цей день за допомогою звернулися 32 особи.

 

Найбільша кількість скарг була на нестабільний психоемоційний стан після пережитих подій та підвищену тривожність. Спеціалісти провели консультації, первинний скринінг у психолога, психоедукацію про пережитий стрес та надали рекомендації щодо подальшого лікування. В ході консультування встановлено зв'язок із пережитими під час війни подіями та їх наслідками. Пацієнтам було проведені вправи з дихання, вправа "безпечне місце", "лист до померлої" за ізраїльською методикою, "екран", "вікно поїзда", вправи на релаксацію, застосування методу EMDR та багато іншого.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».